Yardım Konuları

İnkiveta'da en çok önem verdiğimiz konulardan birisi de kullanımının anlaşılır olmasıdır.

Aşağıda inkiveta kullanımında size fayda sağlayacağını düşündüğümüz bir kaç husus konusunda bilgiledirmeler göreceksiniz.

Daha detaylı bilgilendirme için buraya tıklayarak detaylı kullanım klavuzu bilgilendirmesini okuyabilirsiniz.


İNK kullanımı

Biz fikirlerini insanlara özgürce aktarman için sana "ink"leri kullanmanı öneririz. İnk, ingilizcede mürekkep anlamına gelir. Aşağıda örnek bir ink göreceksin:

BSG
Barış Gürsoy @BSG · 17 Şubat
Bu bir İnk'tir. İnkler en fazla 192 karakterlik kısa mesajlardır, resim ve kamuoyu yoklaması bağlantıları içerebilirler.

İNK paylaşımı

Oluşturduğun inkleri sayfa başlıklarında bulunan Mavi İNK logosuna tıklayarak veya Bulut sekmesinde "Yeni bir İnk oluştur" butonuna tıklayarak paylaşabilirsin. Paylaştığın inkler genel bulutta herkes tarafından özel bulutta ise sadece seni takip eden kullanıcılar tarafından görülür.


Bulut sekmesi

Bulut takip ettiğin insanların inklerinin toplandığı sanal alandır. İnsanları profillerindeki bulut ikonuna tıklayarak takip edebilirsin.

Takip etmek için seçtiğin kişilerden İnkler burada görünür. Tamamen ayarladığında, bulutu tam olarak görebilirsin.
Aşağıda örnek bir bulut akışı göreceksin.

Bulut sekmesinde genel akış, kişisel ve şehir görünümü olmak üzere üç seçenek bulunmaktadır.

Genel akış butonuna tıklayarak bulutunuzu tüm inkiveta üyeleriyle besleyebilir ve güncellemeleri anlık olarak takip edebilirsiniz.

Kişisel bulutunuzda yalnızca takip ettiğiniz kişilerin inkleri gözükür. İnsanları takip etmek için profillerindeki bulut ikonunu kullanabilirsiniz.

Şehir butonuna tıklayarak "ünlem" işaretiyle birlikte şehir seçimi belirtilmiş inklerin arasından, yaşadığınız şehirle alakalı olan inkleri öncelikli olarak görebilirsiniz.


Neler Oluyor sekmesi

Burası sizi dünyaya bağlayan noktadır. Etrafınızda olup bitenleri, trend konuları, sevilen iletileri ve önemli popüler kişileri buradan takip edebilirsiniz.

Neler oluyor sekmesi günlük olarak arşivlenmektedir, bu sayede geçmişe yolculuk yaparak merak ettiğiniz günlerdeki önemli olay kişi ve bağlantıları görebilirsiniz.


Kamuoyu Yoklamaları

İnkiveta'nın kuruluş amacı insanları maksimum derecede etkileşimde tutmaktır. Bu sebeple kamuoyu yoklaması sayfasını oluşturduk.

Kamuoyu sayfası, fikirlerinizi kamuoyuna sunmanızı ve tepkileri ölçmenizi sağlar. Ortaya bir fikir atın ve istatistiksel verilerle birlikte geribildirimleri toplayın, İnkivetayla hep birlikte düşünün paylaşın öğrenin ve dinleyin.

Aşağıda örnek bir kamuoyu yoklaması göreceksiniz.